تبلیغات
روزی روزگاری شیفه - غذاهای محلی رامهرمز

گمنه یا للک یکی از غذاهای محلی استان بوشهر و خوزستان است. در ضمن این غذای را توی خوزستان خصوصا به عنوان پشت پای مسافر یا منزل نو و ... می‌پزند.

مواد لازم:

بلغور گندم (گمنه)

گوجه رنده شده یا خرد شده

رب گوجه

پیاز

لوبیا چشم بلبلی

شوید خرد شده

نمک و فلفل و ادویه

اندازه‌ها ذکر نشده چون به تعداد بستگی داره.

طرز تهیه:

این غذا کاملا شبیه به دمپخت هست. اما مزه اون کاملا متفاوته ابتدا بلغورها را در یک تابه تفت داده تا رنگ آن کمی تغییر کند و بوی آن بلند شود. پیاز داغ می‌گیریم گوجه رنده شده رو تفت می دیم تا آبش بره و سرخ بشه. کمی رب، نمک و ادویه و فلفل و شوید خرد شده اضافه می‌کنیم. در صورت داشتن آب مرغ یا آب گوشت آن را اضافه کرده و سپس بلغورها را اضافه می‌کنیم و چند بار هم می‌زنیم. در صورتی که آب گوشت ندارید از آب معمولی استفاده کنید. لوبیاها را از قبل پخته و اضافه می‌کنیم. بعد از نرم شدن دانه‌های بلغور آن را دم می‌کنیم.

رمز خوشمزگی این غذا هم مانند دمپخت در استفاده از پیاز و گوجه فراوان است.

-----------------------


اوپیوزی ( اشکنه)

این غذای محلی در شهرهای رامهرمز، دزفول، شوشتر و... با اندکی تفاوت طبخ میگردد. غذای ساده و بسیار خوشمزه ای است.در رامهرمز بعد از پخت و هنگام تناول تکه های نان را در آن می ریزند(تلیت می کنند) و میل میکنند و همچنین پیازها را سالم در آن می ریزند و سرخ نمیکنند.

مواد لازم :

پیاز ، نان خشکیده، دانه خشک انار،ادویه (فلفل، نمک، زردچوبه)

طرز تهیه:

ابتدا پیاز را خرد کرده و بعد آنرا سرخ میکنیم ، وقتی پیاز سرخ شد به آن آب و ادویه را اضافه می کنیم و نان خشکیده را تکه کرده و در آن میریزند و بعد میگذارن تا بپزد و جا بیفتد ( در ضمن میتوان بجای دانه انار ، رب انار هم اضافه کرد .


لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • تک روید