تبلیغات
روزی روزگاری شیفه - امام زاده یحیی (ع)
با تنی چند از بستگان قرار گذاشتیم برای زیارت جدّ بزرگوارمان حضرت امام زاده یحیی(س)راهی دهدشت شویم، و این سفر در یکی از روزهای پاییزی محقق شد...

ساعت حدود 9 صبح روستای شیفه را به قصد زیارت آقا ترک کردیم. گرچه بی تاب زیارت بقعه متبرکۀ نیای بزرگوار خود بودیم اما عجله ای برای رسیدن نبود چراکه آرزو مشخص و مسیر و هدف معین بود.

برای رسیدن به مرقد مطهر آقا امام زاده یحیی باید از شهرهای رامهرمز، بهبهبهان و دهدشت می گذشتیم. از سرپاریاب  دهدشت هم عبور کردیم و آز آن پس حدود 35 کیلومتر مسیر کوهستانی تا مرقد مطهر آن بزرگوار را عاشقانه طی نمودیم. مسیر روستای شیخ هابیل که یار در آن آرام گرفته دارای چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی است بخصوص در فصل پاییز و بهار.

ساعتی طی طریق در مسیر کوهستانی آرام آرام خستگی به جان ما می ریخت اما....

تا آمدیم خسته شویم چشممان منور شد به دیدار حرم آقایمان...واقعاً که این سلاله پاک چه آرامشی به جان انسان می ریزند ....

با متولی امام زاده آقای حسینی که خود نیز از سادات شیخ هابیل تماس گرفتیم تا در کنارمان باشد. آخر در این عصر و زمانه ای که فاصله ها زیاد شده است، ایشان پل ارتباطی سادات شیخ هابیل است چراکه میعاد گاه فرزندان این امام زاده همانا بقعه متبرک و مقدس اوست.

زیارتی و تفرجی و گپی با آقای حسینی و صرف ناهار و سپس حرکت کردیم به سمت اهواز. دل به جدایی رضایت نمیداد اما باید بر می گشتیم. سید حسینی هم با آن صفای پاک روستایی و سیادتش با اصرار از ما می خواست که شب را برای شام و استراحت میهمان وی باشیم . از او تشکر کردیم و با جدمان وداع....وداعی آمیخته با حزن....نمی توانستیم دل بکنیم اما به امید زیارتی دیگر در آینده ای نزدیک (انشاءا...)برگشتیم....تاریخ : پنجشنبه سوم دی 1394 | ساعت 09 و 07 دقیقه و 06 ثانیه | نویسنده : سید موسوی شیخ هابیل | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • تک روید